2018

National Convention Committee

ACADEMIC CONFERENCE SPECIAL EVENTS

Chair Deyzi Ixtabalan
Vice Chair Mayra Lua
Bacilia Angel

 

ADVISOR TRACK

Chair Omar Torres
Vice Chair Dr. Tariq Tashtoush

 

COMMUNITY COLLEGE TRACK

Faculty Chair June Keller
Vice Chair Jose Luis Estrada

 

COMPETITIONS

Chair William Gonzalez

 

CONVENTION CHAMPION

Stephanie Leonard, Region 6 Vice-President

 

CORPORATE RELATIONS

Chair Yaseline Munos

 

CORPORATE TOURS

Chair Sylvia Galvez
Vice Chair Yuri Morales

 

DEANS ROUNDTABLE

Chair Teresa Maldonado
Vice Chair Ivan Torres

 

DESIGN CHALLENGE

Vice Chair Nicole Ortega
Matt Alonso

 

DESIGN COMPETITION

Chair Tony Delgado
Vice Chair Oscar Ceron
Cathy Fisher

DISTINGUISHED LECTURE SERIES

Lead Dr. Olivia Graeve

 

DOCUMENTATION/SURVEYS

Chair Jimmy Gomez
Vice Chair Joe Gonzalez

 

ENGINEERING SCIENCE SYMPOSIUM

Chair Cristian Gaedicke
Vice Chair Leonardo Chamorro
Daniel Castaneda

 

ENTERTAINMENT

Lead Matthew Gonzalez
Kelly Montoya

 

EXTREME ENGINEERING

Chair Cesar Gonzalez

 

FACULTY DEVELOPMENT SYMPOSIUM

Chair Donna Llewellyn
Vice Chair Christopher Hernandez

 

GRADUATE HOSPITALITY SUITE

Lead Maritza Sanchez

 

GRADUATE TRACK

Chair Alex Avendano
Faculty Chair Dr. Mariantonieta Gutierrez Soto
Vice Chair Mario Gutierrez

 

HACKATHON

Chair Quest Moffat
Vice Chair Romanna Flores
Dishaun Philips

 

HIGH SCHOOL PROGRAMMING

Chair Denis Salinas
Vice Chair Karolyn Saenz
Joe (Jose) Martinez

LOCAL CONVENTION

Chair Miguel Maldonado

 

PRE-COLLEGE CONFERENCE

Captain Victor Cervantes
Design Challenge Chair Juan Valentin
Evaluations Lead Renata Revelo-Alonso
Outreach Lead Joanna Nieske
Registration Lead Elicia Magana
Special Events Lead Belix Ortiz
Presenter Host Miurka Hidalgo

 

PROFESSIONALS IN STEM CONFERENCE

Chair Gabriel Grajeda
Vice Chair Jimmy Galvez
Special Events Lead Brianne Martin

 

SECURITY

Chair Charles Vasquez
Jesus Jesse Martinez
Jose Padrino
Amparo Perez
Arturo Perez
Angelina Vasquez

 

SHPETINA CONFERENCE

Chair Ximena Aristizabal
Vice Chair Stephanie Serrano
Special Events Lead Heidy Arriola
Diana Ortega
Andrea Sanchez

 

SIGNAGE

Chair Yamille Perez
Vice Chair Lenin Paulino
Jeovanni Mendoza
Yuri Ramierz

 

SIX SIGMA & CONVENTION READINESS

Chair Luis Otero
Vice Chair Nicolas Fernandez
Daniela Delgado

SPECIAL EVENTS

Captain Mariela Robledo
Lead Marjorie Blanco

 

STAR AWARDS

Chair Diana Gomez
Vice Chair Serafin Fernandez
Special Events Lead Mariela Resendez
Will Davis
Linda Renteria
Martha Renteria
Francis Valencheck

 

TECHNOLOGY & INNOVATION CONFERENCE

Chair Michael Hernandez
Vice Chair Julio Ortiz
Faculty Member Mike Acosta
Special Events Lead Carlos Blanco

 

UNDERGRADUATE TRACK

Chair Karen Hernandez
Vice Chair Alfredo  Montoya

 

VOLUNTEER

Chair Alex Saint-Blancard
Vice Chair Meliza Castellon

jualtoto jualtoto ohtogel oh togel jualtoto jual toto cahayatoto cahaya toto indosattoto indosat toto jualtoto ohtogel sisi368 jualtoto sisi368 ohtogel ohtogel ohtogel ohtogel sisi368 toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel toto togel mineraltoto mineraltoto mineraltoto mineraltoto mineraltoto mineraltoto ohtogel ohtogel ohtogel ohtogel ohtogel ohtogel toto togel toto togel togel online togel online